Bory u Velkého Meziříčí - NS Poznáváme Bory 

02.05.2020
  • Vzdálenost od Brna: 50 min 

V dalším "celodeňáku" jsme se vypravili za hranice Jihomoravského kraje směr Vysočina. Cílem se stala obec Bory, která se nachází kousek od Velkého Meziříčí. 

  • Trasa: okruh cca 5 km, lze zkrátit
  • Náročnost: mírná
  • S kočárkem: dá se, ale ne celou trasu. 

Auto jsme nechali dál od civilizace, u rybníčků Babačka a odsud se vydáváme na stezku Poznáváme Bory. Naučná stezka vás provede okolím Dolních Borů. Všude okolo jsou lány pampelišek, rozkvetlé stromy, prostě nádherná jarní příroda. Několik zastavení je věnováno ekologii a bezesporu to zaujme i děti. Kolem krásně upravených rybníčků jsou dřevěná zvířátka, vodník, malý geoparčík a "topka" byla samo sebou dřevěná pumpa a vodní korýtka. Na stezce najdete i sluneční hodiny, kde je i schránka s takovou návštěvní knížečkou, kde můžete napsat vzkaz. 

Stezka se dá různě zkrátit, je tam několik cestiček, takže finální délka trasy je jen na vás. Tak či tak je tam část, kde se jde podél silnice, ale nebyl tu téměř žádný provoz, takže nám to dojem z výletu nezkazilo. Když jsme se dostali do vesnice, stezka se ještě kousek stáčí vlevo zpět do lesa. Nakonec jsme byli rádi, že jsme si tam ještě zašli, protože jsme vylezli u fotbalového hřiště, za kterým se nachází další parádní hřiště, na kterém se děcka mohli vyblbnout. Poté už jsme se vesnicí, kolem školy a obecního úřadu vraceli zpět k autu.