Šmoulové Brno - Prodlouženo do prosince 2023!

01.09.2023

Návstěvu výstavy Šmoulové v Brně jsem dlouho zvažovala, protože recenze byly rozporuplné, často negativní, ale nakonec jsem moc ráda, že jsme tam šli a nenechali si to ujít. 

Šmoulové jsou na brněnském výstavišti v pavilonu C. Vstupenky se koupí na místě, nebo online a můžete tam být, jak dlouho chcete. 

K pavilonu se dostanete normálně přes hlavní vstup (šalina č.1 z Hlavního nádraží)- tudy jsme šli my. Sice se to tady opravuje, ale místo k projití tu normálně bylo, nebo pak vstupní bránou č. 3 - tady je hned u toho zastávka busu č. 44/84 Velodrom. 

U šaten děti dostaly mapu, kde bylo potřeba nasbírat razítka z přírodovědné stezky, aby se děcka naučily, jak chránit les a jeho obyvatele. Stezka vede celým šmoulím světem a razítka tak děti musely hledat. Stejně tak hledat cedulky ohledně ochrany planety a spojovat je s předměty, které se tu nachází. ˇ(to je úkol týkající se udržitelných zdrojů OSN). Jako se Šmouly to moc nesouvisí, ale děcka bavilo to hledat. 

Vše je na mapce a bude vám také vysvětleno v úvodním kráťoučkém filmu na začátku trasy. Tam se dozvíte něco maličko o tom, jak Šmoulové vznikli a co vás na prohlídce čeká. Má to svůj příběh a děti mají důležitý úkol........... Za všechna nasbíraná razítka v rámci stezky dostanou děcka lízátko a diplom.

Pak už chodíte v jednotlivých místnostech a bavíte se. 

Dětem se to líbilo celé kompletně. Mě se asi nejvíc líbil Čarovný les, protože miluju světýlka a barvy. :-) 

Vstup do Čarovného lesa
Vstup do Čarovného lesa

Do pár šmoulích domečků se dá na nakouknout, v jednom je potřeba Taťkovy Šmoulovy pomoct s vařením lektvaru, v Čarovném lese pak třeba musí děcka překonat pohyblivé mostky, do scény jsou tu zakomponovány třeba i skluzavky, různá "mačkátka, hejblátka" apod.  

Nedaleko suvenýrů je VR s letem na čápovi. Prolétá se různými scénami ve šmoulím světě. Děcka si to pustily 3x. Špatně jim z toho očividně nebylo. :-) (toto VR je v ceně)

V horním patře jsou různé prvky pro nejmenší děti, skákací hrady, skluzavky, velká herní zóna, VR zóna, autíčka, jízda na plyšových ponících, kreslící koutek, koutek na stavění kostek a já nevím, co všechno ještě. 

VR zóna a autíčka jsou na žeton. 60,- /ks. 

Ve venkovní části se nic neplatilo. Jsou tam nějaké prolézačky, houpačky, pískoviště pro nejmenší děti. Dále skákací hrady, jízda na lodičkách, šlapací kárky atd atd. 

Nějaké občerstvení a zmrzlina je jak uvnitř, tak venku. 

Ve vnitřní části je bufet u suvenýrů a pak nahoře v tom horním patře.