Soutěska Vorderkaserklamm

08.07.2021
  • Trasa: 6,5 km - lze zkrátit, trasu si můžete přizpůsobit
  • Náročnost: střední/vysoká
  • Kočárek: procházka k občerstvení u soutězky ano, samotná soutězka NE
  • START: parkoviště zdarma je hned u vstupu na soutěsku a nebo celodenní parking za 4 € je hned na začátku cesty u lesa. Nikde mezi se parkovat nesmí.  
  • VSTUPNÉ: s letní kartou Zell am See zdarma 
  • Test: pouze restaurace

Jelikož jedním z našich cílů po cestě byla malá jezírka s možností plavby na voru tzv. Naturbadeplatz, auto jsme nechali hned na začátku cesty a k soutěsce si došli pěšky. Cesta až k soutěsce není vůbec náročná, jedna cesta má cca 2,5 km a v podstatě vede pořád po rovině. Cestou kromě zmíněných jezírek narazíte na několik různých prvků pro děti, ať to je skluzavka hned na začátku trasy, tak různé lanové překážky nebo vodní prvky u druhých jezírek. Zážitkem bylo i setkání s volně se pasoucími krávami u řeky. 

U soutěsky je restaurace s hřištěm a pískovištěm. 

Cesta k soutěsce samotné je pak dost náročná a kdybych to věděla na začátku, tak se na ni možná vyprdneme :-) Byli jsme ale ovlivnění tím, že bylo docela horko, což vám výšlap do kopce samozřejmě znechutí. Než se totiž dostanete k samotným dřevěným chodníkům, které vedou mezi skalami, musíte vyšlapat klikatou cestičku do kopce a na soutěsce je navíc docela dost schodů. Celý tento úsek má sice tam i zpět jen něco málo přes 1 km, ale nejen pro děti to bylo opravdu náročné. Odměnou ale byla zmrzka dole, takže šlapání nahoru bylo hnedle zapomenuto :-)