Technické Muzeum Vídeň

08.08.2022

Technické muzeum ve Vídni najdete nedaleko zámku Schönbrunn, na ulici Mariahilfstrasse, což je přibližně 10 minut chůze od zastávky zelené linky metra Schönbrunn, nebo sem jezdí šalina č.52 a 60. 

Přijeli jsme hned na otvíračku na 10 hod a nekecám, odcházeli jsme v 17 hodin. To, že tu budeme fakt celý den, s tím jsem vůbec nepočítala. (jinak je otevřeno do 18 hod). 

Muzeum má 4 patra a hned u vchodu jsme se sekli u skluzavky, která dětem měří rychlost a ještě je u výjezdu vyfotí a vy si fotku můžete přeposlat na mail. 

Obecně je muzeum hodně interaktivní a dá se tu strašně moc věcí vyzkoušet. 

Přímo v budově je i restaurace/bistro, takže jsme tu i poobědvali a řeknu vám, větší řízek jsem snad neviděla. Chlap málem puknul a musel se tam na chvíli pak svalit na lavičku :-).

👉 Kromě všech pater s exponáty tu mají 2 úžasné speciální místnosti pro děti

1) Jedna se jmenuje MINI a je volně přístupná v každou celou hodinu, kapacita byla 35 osob. Je určena menším dětem, cca do 6 let, ale určitě se zabaví i děti kolem 8 let ještě si myslím. Je to vlastně taková herna s tobogánem, hasičským autem a dalšími hrami.

2) Druhá se jmenuje MINIXPLORE a ta je už určena dětem od 3 let, za mě ale je vhodná spíše pro trošičku starší děti. Trochu bych měla obavu, že je tam ti starší ušlapou. Jen POZOR! do této místnosti si musíte zarezervovat lístek hned na pokladně u vstupu. Mají hodinové bloky a začíná se v 10:30. (děti tam můžou vždy řádit 40 minut). Pokud chcete mít jistotu, že na vás zbyde místo, můžete si lístek do MiniXplore koupit i dopředu online, rovnou s lístky do muzea. V tomto případě lístek do herny stojí 2,5 euro na osobu, jinak přímo na místě u pokladny je zdarma, jen je tam nutná ta rezervace. Opět doporučuji mrknout na pár videí ve výběru Vídeň II., na našem instagramovém profilu.

👉 Vstupné je velmi přívětivé. Děti a mládež do 19 let vstup neplatí vůbec , dospělí 14 euro/osoba :-) 

MINIXPLORE
MINIXPLORE
MINI
MINI