Valtice - Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny a Svět pohádek a strašidel 

19.07.2020
  • Vzdálenost od Brna: 50 minut

Už dlouho jsem chtěla děti vzít do nově opraveného valtického Muzea vinařství, zahradnictví a krajiny. Kvůli opravám bylo dlouho zavřené, a tak jsme se tam vydali až dnes, protože počasí venkovním výletům vůbec nepřálo. No a při té příležitosti jsme také navštívili výstavu, která se ve Valticích nedávno otevřela a to Svět pohádek a strašidel (když už je zítra ten Den dětí :-))

Muzeum, které je z velké části interaktivní, najdete jen pár kroků od zámku. V expozicích se děti seznámí s běžnými i vzácnými druhy ryb žijícími v lednických rybnících, uvidí různé zástupce nejen ptačí říše, akvária s rybami, lávku, která navozuje pocit chůze v mokřadu nebo interaktivní herbář. Můžou si taky otestovat svoje znalosti ovoce, zeleniny a stromů. Moc se nám líbila interaktivní destička, kde si děti pouštěly zvuky zvířat, které tam jsou k vidění. Obecně máme interaktivní výstavy a muzea moc rádi a ani toto muzeum nebylo tedy výjimkou.

Do samotného zámku jsme na prohlídku samozřejmě vzhledem k věku dětí nešli, ale řekli jsme si, že když už tam jsme, tak jsme se ještě podívali na malou výstavu šatů z minisérie Marie Terezie, která se na valtickém zámku natáčela a naší pozornosti neunikla ani zámecká čokoládovna :-).

Co se týče výstavy Svět pohádek a strašidel, tu najdete taky v centru města, na ulici Petra Bezruče. Výstavu tvoří 3 místnosti, kde jsou různé bytosti z českých pohádek, kdy v jedné je peklo s čerty. Výstava je doplněná o zvukové efekty, písničky a povídání. Pro menší děti je tam navíc ještě jedna místnost s herničkou. U pokladny jsme dostali papírek s úkoly a za správné vyplnění pak děti nakonec dostaly drobnou odměnu. Nevím, jak by se na výstavu tvářily děti starší, ale pro ty naše "prťavce" to určitě zpestření výletu bylo. 

Jak moc to provětrá peněženku?: 

- Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny - dospělí 120,-/do 18 let se vstup neplatí

- Pohádková výstava: rodinné vstupné stojí 250,- "Zrada" je ale vstupní místnost plná suvenýrů a hraček.......

Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informuju o nových výletech. Děkují Malívýletníci :-)