Rossiho vyhlídka - Vír v údolí Svratky

23.05.2021
  • Trasa:  naše procházka tam i zpět cca 3,5 km
  • Náročnost: výstup na vyhlídku může být pro někoho náročnější, ale pro děti to rozhodně bude zábava
  • Kočárek: na vyhlídku rozhodně NE 

Oblast Víru znám docela dobře, protože jsem tu už byla snad 100x. Ať už jako dítě, nebo jako spolujezdec na mašině s frajerem ve svých "bezdětných" letech 😆......to byly časy 😁

S dětmi jsme tu již též byli, připomínám starší článek  ZDE. Tentokrát jsme se ale až nahoru na přehradu nedostali, protože jsme se sekli dole v obci. 

Měli jsme 3 cíle. Vírský mlýnek, Rossiho vyhlídku a místní hřiště. 

Auto jsme nechali na malém parkovišťátku nedaleko Vírského mlýnku. Mlýnek je takové hejblátko s postavičkami, které je poháněné vodou. V provozu je od května do října, spouští se co 30 minut a začíná vždy v 10:00, a to až do 19:00. Zkuste si to tedy naplánovat tak, ať tam nemusíte dlouho čekat. Jak to vypadá v provozu se můžete mrknout TADY.

Odsud jsme se vydali k našemu druhému cíli, a tím je, tuším, loni otevřená Rossiho vyhlídka. Od mlýnku to není daleko, kousek se musí jít podél hlavní silnice, ale je to tak max. 150 metrů a není tak frekventovaná, takže to není nic hrozného. Případně si můžete přejet blíže. 

Vyhlídka leží vysoko nad obcí a vede k ní turistický chodník, který je ale složen z velkých kamenů. Pro děti super záležitost - lezení, šplhání, to je jejich. Jak se dostanete nahoru, nabídne se vám nádherný výhled dolů do údolí. 

Jakmile jsme sešli zase zpátky dolů, vypravili jsme se ještě na místní hřiště. Běžte podél hlavní silnice, ale jakmile uvidíte po pár metrech ukazatel na Chaloupku u řeky, tak tady odbočte, sejděte k řece a podél řeky dojdete až k hřišti. Je to mnohem krásnější, než jít podél silnice. 

Hřiště samotné nás pak velmi příjemně překvapilo. Najdete ho u místní ZŠ/MŠ a kromě hradeb jsou tu i houpačky, skluzavka, kolotoč i pískoviště. Občerstvení bylo otevřeno v restauraci Vír, která je téměř na konci obce.  

Tady jsme se nicméně my nestavovali, ale cestou zpět jsme se stavili v Nedvědici v Cukrárně Milena. Jednak si tu dělají všechny zákusky, zmrzku a další věci sami a jednak za ceny, který snad jsou ze světa před 20 lety :-). No uznejte sami, špička s domácím vaječňákem za 20 Kč, nebo věneček domácí výroby za tu stejnou cenu, to se dnes už fakt nevidí. :-)