Virtuální ZOO Brno - provoz v centru Brna k 19.3.2023 ukončen - čeká se na nové prostory 

04.02.2022

Hned vedle Staré radnice v centru Brna najdete virtuální expedici od ZOO Brno. Dlouho jsme se sem chtěli podívat, a teď to byla super příležitost jako odměna za pololetní vysvědčení. 

Prohlídka se dá i zarezervovat na webu ZOO Brno, ale myslím, že to zvládnete i bez rezervace.  :-) Otevřeno je každý den, vždy od 10 -18 hodin. 

K dispozici jsou tuším 4 programy, přičemž každý stojí 130 Kč/osoba. Můžete si samozřejmě vybrat, kam za zvířátky byste se chtěli podívat, jestli třeba do moře, na souš, nebo si vyberete " zvířecí cestu kolem světa" jako my. Tento program by měl být nejdelší. Pokud se nepletu, mělo by to být 12 minut. Nejkratší má pak 9 minut. 

Dostanete virtuální brýle, které vám obsluha pomůže nastavit a pak už se můžete pohodlně usadit a sledovat, co se děje kolem vás. 

Ptala jsem se, pro jak staré děti je to vhodné a bylo mi řečeno, že tak od 3 let. Je určitě důležité zmínit, že to není virtuální realita jakoby animovaná, ale opravdu tam jsou živá zvířata a vy jste v jejich opravdu bezprostřední blízkosti. Proto doporučuji zvážit, jestli se děti nebudou bát. Ta moje při setkání s gepardem, žraloky nebo lví rodinkou zavírala oči :-).  

....... Představte si třeba, že sedíte vedle opice na stromě, nebo se rozplýváte nad roztomilým pandím miminkem, které vedle vás právě usnulo, nebo jste v moři a kolem vás plujou ryby, či žraloci, nebo vám lev olízne hlavu.  

Program jsme si obě užily, akorát škoda, že to nebylo delší :-) Příležitostně se sem zastavíme zase a vyzkoušíme zase jinou cestu. :-)