Vzhůru do středověku! Vzhůru do Poličky :-) (do 21.4.2024)

18.02.2024

Přemýšlíte nad tím, jaké by to bylo vrátit se v čase do éry, kdy rytíři vládli s meči v ruce a dámy se procházely v nádherných róbách? Jestliže vás láká středověk nejen vidět, ale také na vlastní kůži zažít, máme pro vás skvělý tip :-) 

S dětmi jsme se vydali do Poličky, která je naším častým výletním cílem. Tentokrát se v Centru Bohuslava Martinů můžete těšit na novou interaktivní výstavu VZHŮRU DO STŘEDOVĚKU!, kde na vás čekají nejen dokonale zpracované repliky dobových předmětů, ale také celá řada zábavných aktivit, které si tu můžete vyzkoušet. Výstava je v Poličce k dispozici až do 21.4.

Zkusíte si tady třeba, jaké to je obléct si gotické šaty nebo rytířskou zbroj, zvednout do rukou meč, usednout na koně, zúčastnit se turnaje nebo střílet z kuše. 

Zabavíte se i tradičními středověkými hrami, jako je točení káči, chůze na chůdách, hraní kuželek kostek, šachů atd. Budete mít i možnost si zkusit práci písaře, ověřit své umělecké a řemeslné dovednosti nebo se postavit k pranýři a zpytovat svědomí :-) 

Otestujete tu středověk všemi smysly a prostě užijete si spoustu zábavy. My tu s dětmi strávili určitě tak hodinu a půl, možná víc. V klidu jsme si všechno vyzkoušeli, očichali, osahali a kostýmově se vyblbnuli :-) Naše rodinné album bude zase o pár parádních fotek bohatší. :-) 

Centrum Bohuslava Martinů leží nedaleko hlavního náměstí, což je jen pár kroků od řeky a městských hradeb. Na náměstí je např. restaurace Plůtek nebo pak Herešova krčma. 

Prohlídku městských hradeb jsme už zvládli v minulosti, tuším prohlídky začínají vždy od dubna. Lístky se také kupují v muzeu a to už je taková krátká tečka na závěr. Jsou tu dva prohlídkové okruhy, které se střídají po měsíci.

Hned za hradbami je v městském parku maličké hřiště, kde si ještě děcka můžou chvíli zařádit.

📌 TIP č.1 : asi 100m od muzea je výborná točená zmrzlina U Kašny, údajně nejlepší v Poličce. I my můžeme potvrdit, že byla opravdu výborná. Jen pár kroků od ní je maličkatá kavárna, cukrárna Palačinka. 

📌📌 Tip č. 2: Rozhodně by vám nemělo uniknout toto moc pěkné hřiště :-)