Tři Studně - Lanový park 

09.05.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1,15 hod

Náš další "celodeňák" směřoval na Vysočinu, protože tu prostě milujeme. Naším cílem se tentokrát staly Tři Studně. 

  • Trasa: 7 km okruh (lze zkrátit)
  • Náročnost: nízká
  • Kočárek: tato trasa NE

Auto jsme nechali na parkovišti u Obecního úřadu a odtud jsme se nejdříve vydali k Hejkalovi Pepinovi, který je jednou z dalších soch našeho oblíbence Michala Olšiaka. 

Pak jsme se museli vrátit zpět a napojili se na modrou TZ, která nás dovedla až k ukazateli - rozcestí Sykovec. Odtud si děláme krátkou zacházku ke studánkám Barborka a Vitulka. Cesta ke studánkám je 400 m, vede po kořenech, lesem. Je tam spousta laviček, takže je to ideální místo k odpočinku a občerstvení. 

Pak jsme se vrátili zpět na rozcestí a odtud se už po červené TZ vydáváme k hotelu Horník, u kterého najdete další dílo pana Olšiaka, a to sochu Káněte. Od hotelu se pak pohodlně sejde k rybníku Sykovec (zatím vypuštěn), kde se podél něj, stále po červené dostaneme až do kempu Sykovec.  

Poté stačí přejít hlavní silnici a zde se můžete rozhodnout, zda budete vlevo, lesní cestou, podél silnice pokračovat zpět na Tři Studně, nebo vpravo, odkud se po červené dostanete k dalším 3 sochám - soše Výra, Krbového mužíka a pohádkovým postavám Dlouhému, Širokému a Bystrozrakému. POZN: k těmto 3 sochám se nedá nyní kvůli COVID dostat. Sochy se nachází v rekreačním areálu, který je zahrazen páskami, se vstupem pod pokutou 5000 Kč. Jakmile se ale areál otevře, sochy budou normálně přístupné. Jak sochy vypadají se můžete podívat zde, zdezde :-). My to samozřejmě netušili, takže jsme si tam udělali kolečko, mrkli na rybník Medlov, posvačili v lese a vrátili se tak zpět na červenou a pomalu podél silnice se vraceli na Tři Studně  k autu. 

Kousek za hl. mostem, po levé straně, je ale další parkoviště (u Penzionu Sykovec) a u něj na děti za odměnu čeká hřiště a lanový park. Tam určitě strávíte spoustu času a na nějakou únavu děti hned zapomenou. Odtud je to už pak jen 700 m zpět k autu. 

Ačkoli celá naše trasa, celých 7 km bylo vesměs po rovině, často je to však lesem, přes kořeny, případně podél rybníka vede úzká cestička, kudy kočárek bohužel neprojede.