Zábaviště pro sviště je zpátky v Poličce!, aneb SVIŠTÍ ZIMA JE PRIMA - do 5.11.2023

04.10.2023

Zábaviště pro sviště je zpět v Poličce a tentokrát má tato neskutečná herna pro děti podtitul SVIŠTÍ ZIMA JE PRIMA. 

Jde o novou, vánočně-zimně laděnou variantu této oblíbené výstavy, resp. herny. Obří leporelo tentokrát patří hlavně Pepovi. Nese název Pepo ty popleto! a je o jeho čekání na Vánoce. 

Na děti tu čekají nové aktivity, jako je Betlém, magnetické aktivity o zdobení stromečku, obdarovávání, přemýšlení, co se skrývá v zabalených dárcích, zdobení perníčků a štědrovečerním stolování, Silvestru, apod. 

V zimní dráze si můžete stopovat zvířátka, stavět sněhuláka nebo se koulovat koulemi. Vznikl tu i nový logopedický a oromotorický koutek s velkým opičákem Pepou, koutek hrubé motoriky s cvičící kostkou a aktivita Najdi mě, kde si děti nasadí na ruku maňáska Edy, Pepy nebo Šediváka a hledají jejich postavy i příběhy v obřím leporelu. 

Známé koutky získaly zimní podobu - v balonkovišti jsou bílé balonky a děti vyrábí zmrzku nebo lopatou odhrnují sníh, ve všemi milovaném obchůdku přibyl Vánoční punč, Pepovi mohou děti obléct svetr, kulicha, šálu i rukavice, v hudebním koutku znějí koledy, AZ kvíz má zimní a vánoční otázky. 

Pro větší děti je připravena tajenka s odměnou :) 

Zábaviště můžete nyní navštívit ve všední dny ÚT- PÁ od 12:30 do 16:00 a o víkendech SO-NE celý den 9:00-12:00, 12:30-16:00. (pokud je hodně lidí, herna může být omezena na 120 minut). 

Zábaviště pro sviště je moc krásná a neobyčejná herna pro děti. Podle mě je herna vhodná ideálně tak pro děti od 3 let do 4  třídy. (myšleno tak, aby z toho měli co největší zážitek). 

V herně najdete nespočet nádherných ilustrací paní Venduly Hegerové, která za hernou stojí. Paní Vendula ale tvoří i nádherné knížky pro děti, jak pro rozvoj grafomotoriky, tak ale i třeba knížky logopedické, deskovky a karty, a její ilustrace určitě znáte z oblíbeného dětského časopisu Puntík. 

Na děcka toho tady čeká opravdu hodně. Ačkoli prostor herny není nijak veliký, strávili jsme tu 3 hodiny a i přesto jsme si nezkusili všechno. Je tu část tak trochu sportovně založená, kde se děti můžou protáhnout, zaházet šiškami a další aktivity. 

Dlouhýýýýý čas jsme museli pořád dokolo a dokola nakupovat, protože Obchůdek Vendula byl prostě v kurzu, stavěli jsme kulisy a hráli divadlo nebo třeba oblíbenou TV hru AZ kvíz, kterou mají naprosto parádně připravenou, protože tu jsou otázky jak pro dospěláky, tak i děti předškolního i školního věku a třeba i milovníky pohádek.

Je tu k dispozici třeba hudební koutek s obří kostkou - co vám padne, tak podle obrázku by si to měli děti zazpívat. Nechybí ani knihovnička, která je plná nádherných knížek a všude po stěnách, ale i v prostoru je spousta dalších zábavných a interaktivních úkolů pro děti. 

Za nás opravdu povedená a nádherná expozice. Dáváme jedničku s hvězdičkou :-) 

Původní varianta výstavy v Poličce: