Zábaviště pro sviště - Polička

28.05.2022

Naše oblíbená Polička se opět stává městem plným her. Kdo nás sleduje už delší dobu, tak ví, že několik reportáží z expozic pro děti z Poličky jsme vám už přinesli, a teď tu mám pro vás další super pecku pro děti. 

V Městské galerii, kterou najdete na náměstí v centru, aktuálně najdete opravdu moc krásnou a neobyčejnou hernu pro děti. Podle mě je herna vhodná ideálně tak pro děti od 3 let do 4  třídy. (myšleno tak, aby z toho měli co největší zážitek). 

(Pozor: vstupenky se kupují v nedalekém Centrum Bohuslava Martinů). 

Herna bude dětem k dispozici až do konce letních prázdnin, tedy do 31.8.2022 

V herně najdete nespočet nádherných ilustrací paní Venduly Hegerové, která za hernou stojí. Paní Vendula ale tvoří i nádherné knížky pro děti, jak pro rozvoj grafomotoriky, tak ale i třeba knížky logopedické, deskovky a karty, a její ilustrace určitě znáte z oblíbeného dětského časopisu Puntík. 

Na děcka toho tady čeká opravdu hodně. Ačkoli prostor herny není nijak veliký, strávili jsme tu 3 hodiny a i přesto jsme si nezkusili všechno. Je tu část tak trochu sportovně založená, kde se děti můžou protáhnout, zaházet šiškami a další aktivity. 

Dlouhýýýýý čas jsme museli pořád dokolo a dokola nakupovat, protože Obchůdek Vendula byl prostě v kurzu, stavěli jsme kulisy a hráli divadlo nebo třeba oblíbenou TV hru AZ kvíz, kterou mají naprosto parádně připravenou, protože tu jsou otázky jak pro dospěláky, tak i děti předškolního i školního věku a třeba i milovníky pohádek.

Je tu k dispozici třeba hudební koutek s obří kostkou - co vám padne, tak podle obrázku by si to měli děti zazpívat. Nechybí ani knihovnička, která je plná nádherných knížek a všude po stěnách, ale i v prostoru je spousta dalších zábavných a interaktivních úkolů pro děti. 

Za nás opravdu povedená a nádherná expozice. Dáváme jedničku s hvězdičkou :-) 

A ještě dodám, že v Centru Bohuslava Martinů jen o pár kroků dále najdete také až do konce prázdnin ještě další 2 výstavy nejen pro děti, a tou je výstava: POLIČKA PLNÁ HER ... deskové a společenské hry pro všechny a PEXESO ... český fenomén!

Najdete tu hry nové, ale i ty retro, pro malé i větší. Některé si můžete i zahrát. Stejně tak i pexeso si zahrajete - ať již to klasické obrázkové nebo sluchové či hmatové. 

V muzeu si zahrajete deskovky i pexeso v rámci jednoho vstupného. 

My to teda bohužel nestihli, protože jsme v Zábavišti pro sviště byli opravdu dlouho. :-)