Permonium Oslavany

20.05.2022

Poslední 2 měsíce mám opravdu docela dost náročné a nevím, kde mi hlava stojí, a už z toho začínám chvílemi fakt blbnout, což se krásně projevilo minulou sobotu, kdy jsme s dětmi jeli na zahájení sezóny Duhového světa, který najdete v rámci Permonium v Oslavanech. 

Po letech jsme to tam chtěli omrknout, co vše je tam nového. Starý článek z tohoto dětského ráje připomínám ZDE. 

Ještě před odjezdem čumím na letáček a vůbec mi nedošlo, že jsem si spletla víkendy, protože Duhový svět se letos otevírá až v sobotu 21.5. Nu což, přece se neotočíme a nepojedeme domů že :-). 

👉 Vyrazili jsme tedy do Permonia samotného, o kterém jsem si vždycky myslela, že je spíše pro starší děti, ale nakonec to bylo super a návštěvu jsme si moc užili. Určitě k tomu napomohla interaktivní hra, kterou si můžete koupit na pokladně. Mají několik verzí, přichystaných podle věku. Permonium je zábavní park zasazený do dolu Kukla. 

👉 Najdete tu největší nadzemním bludiště v ČR imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu, reálné štoly a další originální aktivity. 

Největší zábava asi pro děti byl domek permoníků, který je postaven zešikma a tak najít v něm indícii ke hře byla vážně sranda. Nakonec za splnění úkolů děti dostaly moc krásné medaile. 

👉  TIP NA ZÁVĚR: v nedalekém Zbýšově u Rosic najdete NS na Haldě a celou stezku včetně trasy si můžete připomenout ZDE. Výlet můžete doplnit jednak o místo, kde se můžete ve Zbýšově najíst, a tím místem je restaurace Hornický dům a jednak ještě o jednu kraťučkou zastávku a tou je Stezka bosých permoníků, kterou najdete jen pár kroků nad zmiňovanou restaurací. Restaurace má i docela velkou zahrádku a točenou zmrzku. Stezka bosých permoníků je v podstatě 30m dlouhý bosý chodník s různými trpaslíky. :-)