Společenský život hmyzu - Boskovice - do 1.10.2023

16.09.2023

Putovní výstava Společenský život hmyzu, která je do 1.10.2023 k vidění v boskovickém muzeu, vás s dětmi nechá nahlédnout do hmyzí říše - a nejen tam :-).

Výstava není nijak velká. Nachází se ve 3 místnostech Muzea regionu Boskovicka, které najdete nedaleko boskovického zámku. Rodinné vstupné 100,- je však více než sympatické a výstava se nám moc líbila.

Prostřednictvím textů, fotografií a jiných modelů se tu dozvíte všemožné informace o životě hmyzu. Třeba že švábi patří k nejstarostlivějším rodičům v živočišné říši, samečci much nosí svým vyvoleným zásnubní dárky, termiti pěstují houby velikosti žampiónů, mravenci mají své paní učitelky a spoustu dalších zajímavostí. 

Pro děti jsou tu připravené různé úkoly, které s tématem souvisí. Například si tu děti mohou udělat několik frotáží hmyzu (překreslení obrázku), zahrát si hmyzí domino, nebo si můžou vyzkoušet svoje znalosti týkající se vývojových stád různých hmyzáků. 

Krom toho je určitě zaujme i mikroskop, kde můžou probádat všelijaké části těl uhynulého hmyzu. 

Jsou tu také asi 4 insektária s živým hmyzem.

V poslední místnosti si děti můžou na památku vzít nějakou omalovánku nebo si vytvořit nějakou hmyzí potvůrku. 

Pokud vás bude honit mlsná, asi 450m od muzea směrem dolů a pořád rovně za nosem nejdete kavárnu/cukrárnu SLADKÉ MÁMENÍ.

Pokud je hezky, na venkovní terase byl malý skákací hrad pro nejmenší děti a uvnitř je dětská hernička, takže rodiče si můžou v klidu dát dort a kávičku a děcka můžou blbnout. Přímo v herničce bylo také pár stolečků. Jen POZOR - v kavárně NELZE PLATIT KARTOU. 

Na výstavu a do cukrárny jsme se vydali po procházce Pilským údolím, kde narazíte na vodní mlýnky, vodníka nebo dlouhého, širokého a bystrozrakého a samozřejmě jsme nevynechali ani místní hrad, který nás mile překvapil.