Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.  

Dětská hřiště, parky a areály, kde se dá blbnout

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem. 


Rekreační areál "Pilák" najdete hned za cedulí města Žďár nad Sázavou, na břehu Pilské nádrže. Koupačka i parkování je zdarma. My tu strávili velmi hezké odpoledne.

Ačkoli Zruč nad Sázavou již spadá pod Středočeský kraj, je to tak blízko za hranicemi Vysočiny, že ho zařadím i sem. Můžete sem vyrazit v rámci dovči, celodenního výletu nebo prodlouženého víkendu, protože Zruč a okolí má rodinám s dětmi rozhodně co nabídnout.

V obci Bratčice v lokalitě Na Bahně před pár týdny zrekonstruovali okolí rybníčku a nainstalovali tam vodní prvky pro potěšení dětí i rodičů. Z centra Brna jste tu autem za 25 minut. Z brněnských Modřic sem jedou autobusy 512 a 513.

Mám tu pro vás další parádní tip, který využijete, pokud jedete na Znojmo, nebo do/z Rakouska. V obci Chvalovice najdete naprosto super hřiště, které je jen pár kroků od sportovního areálu. Na mapě je to značeno jako dětský zábavní park a tato naprostá paráda je ZDARMA.

Příjemný den můžete s dětmi strávit v areálu Borovinka, jen 4 kilometry za Bystřicí nad Pernštejnem. Z Brna jste tu za něco málo přes hodinku, ze Ždáru nad Sázavou je to asi 30 minut.

Náš další výlet směřoval opět na Vysočinu. Tentokrát jsme navštívili obec Baliny u Velkého Meziříčí. Kromě toho, že tudy prochází část NS Balinského a Nesměřského údolí, tu najdete i Ekocentrum Chaloupky, které je sice veřejnosti volně nepřístupné, ale jejich zahrada ano (ověřeno telefonicky dopředu :-).

50 minut od Brna, směrem na Svitavy, narazíte na městečko Březová nad Svitavou. Najdete tu dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana, lanový park, koupaliště, hřiště, cukrárnu na náměstí a 4 dráhy pro lesní trail (Březovský rodinný trail), které jsou vhodné pro starší děti. Je to tedy parádní tip třeba na prázdninový výlet. Dopravit se sem můžete autem...

Dnes se v brněnských Medlánkách otevřelo nové dětské hřiště, které vyhrálo v rámci projektu Dáme na vás. Hřiště se nachází hned na okraji zámeckého parku.

Náš další "celodeňák" směřoval na Vysočinu, protože tu prostě milujeme. Naším cílem se tentokrát staly Tři Studně.

Cestou do Boskovic za kamarádkou jsme měli chvíli čas, a tak jsme si za Černou Horou udělali odbočku směr Drnovice, kde se nachází menší lesní park.

Přívětivý hrad pro děti, a to i ty nejmenší, to je hrad Roštejn u Telče. Z hradu v době naší návštěvy nebylo moc vidět, protože procházel opravami a okolí tak připomínalo spíše staveniště, ale uvnitř je to pro děcka naprostá paráda.

V tomto celodenním výletu vám ukážu, že Litomyšl má co nabídnout i rodinám s dětmi. Na návštěvu zámku naše děcka ještě nemají rozum a tak naší první zastávkou bylo Regionální muzeum, které velmi často pořádá výstavy a expozice zaměřené na děti, a hlavně jsou vždy interaktivní.

Do líšeňské Rokle jsme se s dětmi vypravili za pohádkou. Sídlí tu totiž Potulná kavárna Élephant, která pořádá i divadelní představení pro děti.

Lednice......kdo by ji neznal. Když se řekne Lednice, každému se vybaví krásný zámek a ještě krásnější park, Minaret, atd. Dnes vám ale chci dát tip na místa, která jste v Lednici třeba ještě nenavštívili.

Obec Kněževes na Vysočině je doslova houbovým rájem 🍄🍄😉. Od Brna cesta trvá přibližně hodinu, ze Žďáru nad Sázavou je to coby kamenem dohodil.

Permonium v Oslavanech není asi potřeba nějak zvlášť představovat. Naše děti jsou na něj ještě malé, a tak jsme zavítali do nově otevřeného Duhového světa, který je určen i těm nejmenším dětem, a který je součástí areálu Permonia.

Do Londýna nemusíte přes moře, stačí si zajet kousek za Brno, do Bedřichovic nad Temží (u Šlapanic). Najdete tam netradiční hřiště, které vytvořila brněnská výtvarnice Kateřina Šedá, a naše děti hřiště absolutně nadchlo.

Uprostřed obce najdete i typickou červenou telefonní budku. Povrch hřiště připomíná strukturu londýnského metra a jeho hlavní...

Kousek od brněnské ZOO jsme si zajeli zabloudit do kukuřičného bludiště a ačkoli jsem se trochu bála, že se odsud nikdy nedostaneme, nakonec jsme si to užili celá rodina. Bludiště je samozřejmě v pohodě sjízdné s kočárkem.

Když se řekne Valašsko, každému se asi hned vybaví Rožnov pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě. Při našem výletu jsme toto místo samozřejmě nevynechali, stejně tak výšlap k soše Radegasta a kapli na Radhošti, nicméně dnes vám chci říct o krásné obci Velké Karlovice, která určitě stojí za návštěvu. Velké Karlovice jsou totiž typickou valašskou...